Bukareszt – Rozrywka

Bukareszt – Rozrywka

Kina

Większość filmów wyświetlana jest w wersji oryginalnej z rumuńskimi napisami. Cena biletu nie przekracza jednego dolara. Kina skupiają się przy bulevardul Nicolae Balcescu pomiędzy hotelem Inter-Continental a Piata Romana. Sale kinowe mieszczą się także przy bulevardul Kogalniceanu, między calea Victoriei i parkiem Cismigiu.

Dyskoteki

Nastolatki i rumuńskie punki przychodzą się bawić do dyskoteki w przejściu pod pasagiul Victoriei, łączącym strada Academiei z calea Victoriei, w pobliżu hotelu Muntenia. Jak najbardziej na miejscu byłaby czarna skórzana kurtka.

Od czwartku do niedzieli około 20.00 rozpoczyna się dyskoteka studencka w Casa de Cultura a Studentilor (studencki dom kultury), calea Plevnei 61, dokładnie za budynkiem Rumuńskiej Opery (stacja metra Eroilor).

W Hard n’Heavy, strada Gabroveni 14, gra się mieszankę starego hard rocka i najnowszych kawałków rockowych. W niektóre wieczory za wstęp płaci się 1 $.

Teatry

Naprzeciwko hotelu Inter-Continental stoi Teatr Narodowy, bulevardul Nicolae Balcescu 2 (stacja metra Universitatii). Kasy biletowe, mieszczące się w południowej części budynku, wychodzącej na bulevardul Republicii, są czynne pn.-sb. 11.00-18.00. TUŻ obok znajduje się Teatr Operetkowy im. Iona Daciana. Bilety sprzedaje się codziennie od 11.00 do 18.30.

Rapsodia Romana (Teatrul Pan), strada Lipscani 53, na starym mieście, to teatr folklorystyczny, łączący muzykę, poezję i taniec – na pewno wart odwiedzenia.

Jeśli tylko nadarza się okazja, trzeba koniecznie pójść do Ateneum Rumuńskiego (Ateneul Roman), czyli filharmonii. Bilety kupuje się w kasie po północnej stronie budynku.

Teatrul de Marionete si Papusi Tandarica (teatr lalkowy), niedaleko piata Lahovari koło hotelu Dorobanji (stacja metra Piata Romana), prezentuje zabawne nowatorskie przedstawienia kukiełkowe.

Nieco na uboczu zlokalizowana jest Opera Rumuńska, bulevardul Kogalniceanu 70-72, na zachód od parku Cismigiu.

Bilety na większość spektakli kosztują poniżej 3 $. Wszystkie sceny teatralne zawieszają działalność w lipcu i sierpniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *