O nas

Cudowna pogoda od wiosny do jesieni i mile złotego piasku sprawiają, że resorty nad Morzem Czarnym są idealnym miejscem spędzania wczasów – tym bardziej w Rumunii.

Jest tu dosłownie wszystko, co kojarzy się nam z urlopem: nowoczesne hotele i obiekty, atrakcyjne nocne życie, wielość obiektów sportowych i licznych atrakcji śródlądowych od zamków po winnice. Teraz, gdy kraj zmierza w obiecującym kierunku, Morze Czarne wraca do europejskich programów turystycznych.

Wybrzeże Morza Czarnego rozciąga się przez 245 km w Rumunii, posiada fascynujące nieskażone rezerwaty przyrody delty Dunaju i zachęca do spędzania wolnego czasu w licznych ośrodkach wypoczynkowych. Zważywszy, że Delta jest ściśle chroniona przed ingerencją człowieka, na obszarze południowym (72 km) zbudowano ciąg kurortów plażowych i uzdrowisk dla wszystkich grup wiekowych i zainteresowań, od małych dzieci do wymagających dziadków.

Fale morskie w okolicach Konstanty są praktycznie nie istnieją, co sprawia, że plażowanie jest znacznie bezpieczniejsze niż w większości regionów świata. Do samej Konstanty można dotrzeć z międzynarodowego lotniska, poprzez port, czy ekspresy z Bukaresztu (podróż nieco ponad 2h). Hotele, sklepy, zabytki, wspaniałe kasyna nad morzem, interesujące muzea wpasowują się w obraz tego nadmorskiego miasta. Poza tym nie tylko Konstanta – wszystkie kurorty Morza Czarnego są równie łatwo dostępne zarówno pociągiem jak i autobusem.

Głównym kurortem w pobliżu Konstanty jest Mamaia, położona na północ od miasta, ze wspaniałą 7 km długości z czystym piaskiem plażą i jeziorami. Jest ona specjalnie zaprojektowana dla spragnionych wczasów rodzin z dziećmi .

Od Konstanty, przez ok. 50 km aż do granicy z Bułgarią znajduje się odcinek z drobnym złotym piaskiem, na którym zbudowano szereg schronisk poetycko nazwanych od imion kobiet i mitologicznych bogów. Wśród najbardziej popularnych są Neptun i Olimp, zbudowane jako tereny rekreacyjne dla bogatych z epoki komunizmu, oferuje obecnie wille i doskonałe hotele, niektóre na plaży, inne natomiast w ciszy lasu Comorova pomiędzy wybrzeżem i jeziorami. Tenis i inne sporty, otwarte restauracje powietrzu, dyskoteki, nocne kluby i kabarety z pewnością zaspokoją wszystkich wymagających gości.

Bardziej na południe znajdują się ośrodki Jowisz, Cap Aurora, Venus i Saturn oferując szereg niedrogich hoteli, kempingów i kwater; w Costinesti jest największy resort młodzieżowy.

Jeśli zatem masz możliwość zakosztować ciepłego powitania to lokalne potrawy, śliwowica, wino, muzyka i taniec, pozostaną w twojej pamięci jako część niezapomnianych wakacji nad morzem w resortach Rumunii.